🔥Zapraszamy Państwa na BEZPŁATNE BADANIE KOŚCI dnia 📅 15.06 przed budynkiem przychodni NZOZ Tivoli-Med (ul. Legionów 21/23).🔥
ℹ Informacja o badaniu:
➡Osteoporoza jest chorobą szkieletu. W jej wyniku następuje bezbolesne pogorszenie się stanu układu kostnego oraz większa podatność do wystąpienia złamań. Najczęściej są to złamania trzonów kręgowych, kości udowej, kości ramiennej oraz dystalnej części przedramienia. Wczesne rozpoznanie osteoporozy pozwala na wdrożenie odpowiedniego postępowania leczniczego.
➡Profilaktyka osteoporozy:
- wczesna diagnostyka;
- profilaktyka antyupadkowa;
- prawidłowe odżywianie: dostarczanie do organizmu wapnia oraz witaminy D3, utrzymanie prawidłowej masy ciała;
- systematyczna aktywność fizyczna;
- wyeliminowanie używek (alkohol, tytoń);
➡Badanie gęstości kości – DENSYTOMETRIA - umożliwia wykrycie osteoporozy we wczesnym stadium rozwoju. A także pozwala na monitorowanie leczenia i określenia stopnia zaawansowania choroby. Polecana jest osobom po 40. roku życia u których w rodzinie występowała osteoporoza jak również wszystkim kobietom po 50. roku życia i mężczyznom po 55. roku życia.
➡Przeciwwskazania:
Badania nie mogą wykonywać kobiety w ciąży. �Badania nie powinno się wykonywać w ciągu dwóch dni po podaniu środka kontrastowego (np. po tomografii komputerowej z kontrastem).
Badania nie powinno się wykonywać u osób, które w ostatnim roku miały badanie RTG lub Rezonans.
Pacjenci z katarem, gorączką, osłabieni, z padaczką nie mogą podejść do badania.
🚌OSTEOBUS:
✔ Badania są bezpłatne dla pacjenta; Zapraszamy pacjentów, którzy nie mają podejrzeń zakażenia koronawirusem i posiadają maseczki zakrywające usta i nos;
# Badania prowadzone w godzinach 9:00 – 15:00;
✔ Badanie trwa około 8 minut (wraz z dezynfekcją i pobraniem imienia, nazwiska i nr tel. pacjenta - jest to potrzebne na życzenie sanepidu (przechowywane przez 2 tygodnie); Przed wejściem do busa każdy pacjent będzie miał zmierzoną temperaturę i będzie dezynfekował ręce przed dotknięciem klamki.
✔ Badania wykonywane są przez wykwalifikowany personel, który wcześniej przeprowadza wywiad z pacjentem; W Osteobusie badanie wykonuje radiolog; dezynfekcję przeprowadza pielęgniarka lub inna osoba medyczna; firma Polska Profilaktyka (dostawca badań) jest zarejestrowana jako firma medyczna.
✔ Pomiar wykonywany jest z odcinka lędźwiowego (L1 - L5) kręgosłupa;
✔ Pacjent po wykonanym badaniu otrzyma wydrukowany wynik.
Zapisy: ☎️ 56 46 231 73

Dlaczego Euromedica?

120
Specjalistów
35
Poradni
20
Lat w branży
4
Placówki

Partnerzy

dr Widget
Polmed
LekSeek
NFZ
Vitalabo
Mediporta
Grudziądz
Grudziądzka Karta Seniora
Allianz
Saltus
Newsletter
Otrzymuj garść zdrowych informacji!
Nieprawidłowe dane
Nieprawidłowe dane
Nieprawidłowe dane