Grupa Euromedica - nasze usługi

Grupa Euromedica to dwadzieścia siedem specjalizacji lekarskich oraz jedenaście usług wykonywanych przez stu dwudziestu wysoko wykwalifikowanych specjalistów w czterech placówkach naszej marki w Grudziądzu.

Nasze poradnie

Specjalizacje
 • Dermatolog

  Dermatologiczna

  Dermatolog jest lekarzem, który zajmuje się diagnozą, a także leczeniem chorób skóry, paznokci, czy włosów.

  Przyczyny zmian skórnych mogą być różne, dlatego też wskazana jest obserwacja przez specjalistów, którzy dysponują sporą wiedzą.

  Z uwagi na to, że problemów oraz zagadnień w tej kwestii jest wiele, sama dermatologia dzieli się na dwie główne kategorie: kliniczną i doświadczalną. Na diagnozie i leczeniu chorób skórnych skupia się ta pierwsza dziedzina, z kolei funkcjonowanie struktur skóry i jej całe funkcjonowanie, dotyczy dermatologii doświadczalnej.

 • Diabetolog

  Diabetologiczna

  Diabetolog to lekarz, który zajmuje się cukrzycą, a więc chorobą bardzo często występującą u pacjentów. Specjalista ten ma wiedzę z zakresu analizy, profilaktyki oraz leczenia tych dolegliwości.

  Aby zostać diabetologiem, zainteresowany musi najpierw skończyć studia medyczne, a następnie przejść kilka kolejnych etapów nauki. Pierwszym z nich jest zdobycie specjalizacji, z zakresu chorób wewnętrznych, albo pediatrii, później następują jeszcze dwuletnie szkolenia, które kończą się egzaminem, natomiast jeśli osoba chce zająć się leczeniem dzieci, zobowiązana jest również mieć uprawnienia endokrynologiczne.

  Diabetolog i cukrzyca

  Cukrzyca jest problematycznym schorzeniem, które zmusza chorych do codziennego rygoru m.in. w diecie. Rolą diabetologa jest ciągłe uświadamianie i pomaganie w leczeniu tego typu problemów, czyli minimalizowaniu skutków. Choroba ta jest bowiem nieuleczalna, dlatego dobrze jest przyjąć pomoc lekarską, uniknąć powikłań i żyć w jak największym możliwym komforcie. Wiele osób, w czasach sporej liczby obowiązków, zapomina o swoim zdrowiu i nawet nie jest świadomych tego, że choruje na cukrzycę.

 • Endokrynolog

  Endokrynologiczna

  Endokrynolog jest lekarzem, zajmującym się tematem gruczołów wydzielania wewnętrznego, a więc chorobami spowodowanymi zaburzeniami tego układu.

  Do powyższych gruczołów zalicza się tarczycę, przytarczycę, jądra, jajniki, przysadkę, podwzgórze, trzustkę oraz nadnercza. Zwykle problem z którymś z tych narządów określamy natury hormonalnej, bowiem wówczas następuje ich nadmiar albo zbyt mała ilość.

  Z pomocy lekarza endokrynologa znacznie częściej korzystają kobiety, aniżeli mężczyźni. Dotyczy to zwłaszcza pań, które chcą zajść w ciąże, a występuje niedoczynność tarczycy. Specjalista doradzi też w przypadku niedoborów hormonalnych kobiet (menopauza) i mężczyzn (andropauza).

 • Gastrolog

  Gastrologiczna

  Gastrolog jest lekarzem specjalizującym się w chorobach układu pokarmowego. Dotyczą zatem żołądka, wątroby, jelit, dróg żółciowych, trzustki i przełyku.

  Wśród chorób wymieniamy m.in. wrzody, zgagę, niestrawność oraz te sprawiające większe problemy - choroby jelit, czy nowotwory przewodu pokarmowego.

  Gastrolologia (Gastroenterologia) - jest tematyką, obejmującą zarówno diagnostykę, jak i leczenie schorzeń układu pokarmowego. Sporo kłopotów dostarcza nieprawidłowe odżywanie się i pęd w dzisiejszym życiu - w tym stres.

  Podczas pierwszej wizyty, lekarz zobowiązany jest pozyskać jak najwięcej informacji od chorego, od obecnych dolegliwości, poprzez informacje o ewentualnych innych schorzeniach, codziennej diecie i trybie życia. Wszystko po to, aby optymalnie zdiagnozować przyczyny i wyznaczyć drogę do poprawy stanu zdrowia.
 • Ginekolog

  Ginekologiczna

  Ginekolog jest lekarzem, który zajmuje się chorobami kobiecych narządów płciowych. Dziedzina tego specjalisty łączy się z okresem ciążowym, porodem oraz czasem po nim następującym.

  Ginekologia jest dziedziną medyczną, zajmującą się chorobami żeńskiego układu płciowego – profilaktyką oraz leczeniem. Nie ma granicy wiekowej, wobec której określa się ewentualne badania, przeprowadzane przez ginekologa. Układ płciowy wymaga kontroli w każdym wieku, zaczynając od najmłodszych, dziecięcych lat (ginekolog dziecięcy). Sama specjalizacja ginekologii wymaga też dogłębnej wiedzy z tematu położnictwa, dzięki czemu w każdym przypadku jest możliwe odebranie porodu i bezpośrednia opieka nad małym dzieckiem i matką, tuż po tym zdarzeniu. Aby zostać lekarzem ginekologiem, zainteresowany przechodzi okres specjalizacji, trwający 5 lat.

  Badanie ginekologiczne

  Ginekolog wykonuje podstawowe badanie ginekologiczne na przeznaczonym do tego fotelu. Przy pomocy dopochwowego wziernika może dotrzeć do szyjki macicy, aby pobrać materiał do cytologii. Zaleca się, aby kobiety wykonywały profilaktyczne badania ginekologiczne minimum raz w roku, aby na bieżąco monitorować stan narządów płciowych.

 • Hipertensjolog

  Hipertensjologiczna

  Hipertensjolog jest specjalistą z dziedziny nadciśnienia tętniczego. Zajmuje się diagnozowaniem oraz leczeniem tej choroby, z którą zmaga się coraz więcej osób, przez co zyskała miano choroby cywilizacyjnej.

  W naszym kraju hipertensjologia oficjalnie funkcjonuje od blisko 15 lat, jako specjalizacja lekarska.

  Nieleczone nadciśnienie może powodować inne, groźne schorzenia: miażdżycę, niewydolność serca, niedokrwienie serca, czy udar mózgu.

  W Polsce dorosłych pacjentów z tą chorobą jest około 1/3, a samo zagrożenie dotyka kolejnych 30 procent osób. Hipertensjolog odpowiada za profilaktykę, diagnozę i samo leczenie tego problemu, występującego zarówno u dorosłych, jak i u dzieci, młodzieży, czy kobiet w trakcie ciąży, lub bezpośrednio po niej.

  Niepokojącymi danymi, po których wskazana jest wizyta u lekarza, są kilkukrotne pomiary ciśnienia z podobnym rezultatem. Nadciśnienie tętnicze rozpoczyna się od wskaźnika ciśnienia skurczowego na poziomie 140 mm Hg i wyższym, natomiast w przypadku ciśnienia rozkurczowego od 90 mm Hg i wyższym. Prawidłowy pomiar zdrowego człowieka wynosi 120/80 mm Hg.

 • Kardiolog

  Kardiologiczna

  Kardiolog jest specjalistą w dziedzinie chorób serca oraz układu krążenia. Potrafi rozpoznać problemy kardiologiczne, a także prowadzi badania i następnie analizuje wyniki.

  Dzięki m.in. echokardiografii, echo serca, czy EKG, może zlecić specjalistyczne leczenie i pracować wraz z pacjentem nad ewentualną rehabilitacją.

  Kardiologia zajmuje się chorobami oraz wadami serca, zarówno wrodzonymi, jak i tymi nabytymi. Jest jedną z głównych dziedzin medycznych, z racji tego, że problemy z układem sercowo-naczyniowym plasują się w czołówce listy najczęstszych przyczyn zgonów. Sama dziedzina dzieli się na kilka grup:

  • kardiologia inwazyjna - leczenie zabiegowe bez otwierania klatki piersiowej, z wykorzystaniem cewnika naczyniowego,
  • kardiologia nieinwazyjna - diagnozowanie oraz leczenie chorób serca, bezpośredniej ingerencji w organizmie,
  • kardiochirurgia - operacyjne leczenie chorób serca, w tym przeszczepy, zastawki itp.
  • kardiologia dziecięca - leczenie chorób serca oraz układu krążenia, występujące u dzieci.
 • Lekarz Ogólny

  Lekarz Ogólny

  Lekarz ogólny to inaczej internista - osoba zajmująca się diagnozą oraz leczenie chorób wewnętrznych.

  Specjalizacja jest dosyć szeroka i to interniści zwykle mają jako pierwsi kontakt z pacjentami, którzy zmagają się z jakimś problemem.

  Specjalista w tym zakresie jest zatem również nazywany lekarzem pierwszego kontaktu. Pod jego opiekę trafiają pacjenci z różnymi chorobami. Może zlecić np. badania krwi, czy badania moczu, by według późniejszych wyników skierować do konkretnego lekarza - w tym kardiologa, ginekologa, czy endokrynologa. Jeśli nie jest to jednak poważna przypadłość, jest możliwość pozostania pod kontrolą lekarza ogólnego.

  Podczas wizyty u internisty, lekarz może np. zmierzyć ciśnienie, wykonać badanie ucha, czy dokonać ogólnej oceny stanu organizmu, poprzez przewód słuchowy zewnętrzny. Sama specjalizacja, dotycząca chorób wewnętrznych, jest podstawą do rozwijania się i zdobywania kolejnych, konkretnych specjalizacji w dziedzinie medycyny.

  Znając wiele schorzeń, jakie mogą wystąpić u pacjentów, lekarz jest w stanie przeanalizować i wykryć ewentualne problemy w układzie oddechowym, trawiennym, moczowym, krwionośnym, czy też pod kątem odpornościowym. Dotyczy to także szeregu zaburzeń alergicznych, czy reumatologicznych. Wskazane jest też, aby lekarz udzielał pacjentowi praktycznych wskazówek, dotyczących np. profilaktyki.

 • Logopeda

  Logopedyczna

  Logopeda to specjalista zajmujący się m.in. wadami wymowy. Jego pomoc ułatwia zdiagnozować i wyeliminować przeszkody w językowej komunikacji.

  Wady tego typu u dzieci mogą zaburzyć rozwój intelektualny i przeszkodzić w ogólnym dorastaniu. Problemy z wymową powstają z różnych przyczyn, dlatego aby odpowiednio przeanalizować schorzenie, konieczna jest wiedza nie tylko typowo logopedyczna, ale i z dziedzin psychologii, medycyny i pedagogiki.

  Prócz tematyki związanej z porozumiewaniem się, czyli odbiorem oraz przekazywaniem wiadomości, logopeda współpracuje też z dziećmi dwujęzycznymi, a także autystycznymi i mającymi zespół Aspergera.

  Do lekarza zgłaszają się również rodzice z młodzieżą jąkająca się, niedosłyszącą, czy dyslektycy.

  Lekarza logopedę można spotkać w różnych placówkach - od poradni specjalistycznych, poprzez przedszkola, szkoły, ośrodki szkolno-wychowawcze, po szpitalne oddziały, np. neurologiczne i laryngologiczne.

 • Neurolog

  Neurologiczna

  Neurolog jest lekarzem, który zajmuje się leczeniem chorób związanych z ośrodkowym układem nerwowym, a także nerwów obwodowych.

  W analizie problemu pomagają m.in. badania rezonansem magnetycznym, tomografia komputerowa, a także badania czynności układu nerwowego. Do tego należy dodać reakcję na poszczególne bodźce, w tym odruch kolanowy.

  Na ośrodkowy układ nerwowy składa się mózg oraz rdzeń kręgowy. Specjalista neurologii jest zatem odpowiednią osobą, która może zdiagnozować źródło bólów głowy, czy schorzeń związanych z mózgiem - kłopotami ze wzrokiem, mową, czy koordynacją ruchową. Specjalizacja mocno związana jest również z psychiatrią, gdzie niektóre choroby wywoływane są w obu dziedzinach.

 • Chirurg onkolog

  Onkologiczna

  Chirurg onkolog to specjalista, opiekujący się pacjentem w kluczowych momentach, zarówno w zakresie chirurgicznym, jak i też sporej wiedzy o leczeniu, w tym diagnostyki, profilaktyki i rehabilitacji.

  Chirurgia onkologiczna w samej dziedzinie chirurgii jest techniczną specjalizacją, jak i odpowiednimi kwalifikacjami w zakresie informacji o chorobie onkologicznej, obejmującej wiele narządów.

  Chirurg to skarbnica wiedzy, jeśli chodzi o cały przebieg choroby, dlatego cały czas może poświęcać swoją uwagę pomocy pacjentom w walce z nowotworem. Dzięki temu jest w stanie rozplanować przebieg możliwych procesów, od diagnostyki, poprzez terapie, leczenia i późniejszą fazę rehabilitacji.

  Leczenie onkologiczne rozpoczyna się od pobrania tkanki nowotworowej, a więc interwencji chirurgicznej. Pozwala to prawidłowo zdiagnozować problem i przeanalizować stopień choroby.

 • Ortopeda

  Ortopedyczna

  Ortopeda jest lekarzem, który specjalizuje się w diagnozowaniu oraz leczeniu urazów lub chorób, związanych z narządami ruchu.

  Dziedzina medycyny związana jest nie tylko ze schorzeniami nieprawidłowo funkcjonującego układu szkieletowego, ale również wszelkich problemów z więzadłami, mięśniami, ścięgnami, stawami, czy nerwami.

  Ortopedia jest bardzo szeroką dziedziną, obejmującą m.in. zmiany zwyrodnieniowe, stany zapalne, wady postawy, uszkodzenia nerwów obwodowych, zakażenia kości, nowotwory narządów ruchu, choroby metaboliczne, schorzenia związane z układem mięśniowym, czy też problemy genetyczne.

  Ma ścisłe powiązanie z traumatologią, czyli chirurgią urazową, zajmującą się nie tylko diagnozowaniem oraz leczeniem, ale także rozwiązaniami operacyjnymi złamań, zwichnięć i skręceń kości, czy urazów stawów, ścięgien i więzadeł.

 • Pediatria

  Pediatryczna

  Pediatra jest lekarzem, który zajmuje się chorobami u dzieci. Dziedzina ta dotyczy dzieci oraz młodzieży do 18. roku życia. Jest to szeroka specjalizacja, obejmująca każdy rodzaj medycyny.

  Pediatrzy muszą posiadać wiedzę z wielu medycznych dziedzin, aby móc szybko zdiagnozować ewentualny problem u dziecka i wyznaczyć tok leczenia.

  Chorób u najmłodszych jest wiele, dlatego na lekarzach ciąży też spora odpowiedzialność. Również samo ukończenie poszczególnych specjalizacji wymaga dużo czasu i pracy.

  Specjalista pediatrii zobowiązany jest cały czas czuwać nad zdrowiem pacjenta, jego rozwojem oraz analizować wszelkie wyniki badań, by zdiagnozować jego obecny stan. Zleca także podstawowe, okresowe wykonanie badań, szczepień ochronnych i konsultacje z innymi lekarzami.

  Ponadto wymagany jest stały kontakt z rodzicami, by na bieżąco doradzać w sprawach opieki na dziećmi i profilaktyką chorób, które bardzo często w różnym zakresie dotykają tę grupę.

 • Psychiatra

  Psychiatryczna

  Psychiatra to specjalista, który zajmuje się chorobami oraz zaburzeniami psychicznymi.

  Wizyta u tego typu lekarza nie powinna budować dodatkowego napięcia, bowiem psychiatra potrafi dotrzeć do przyczyn i wyznaczyć odpowiednią drogę leczenia przy ewentualnych problemach, czyli np. stosowanie leków farmakologicznych.

  Osoba psychiatry różni się od psychologa oraz psychoterapeuty. Psychiatra jest lekarzem, który może zdiagnozować i leczy choroby psychiczne, a także przypisuje recepty, zwolnienia lekarskie, czy kieruje pacjentów do szpitala. W przypadku psychologa uprawnienia są inne - udziela pacjentowi wsparcia, może opiniować i orzekać o stanie chorego, jednak nie jest uprawniony np. do wystawiania recept. Podobne wsparcie można spotkać u psychoterapeuty.

  Do obowiązków psychiatry należy ocena i zdiagnozowanie choroby, jaką przechodzi pacjent. Równocześnie obowiązuje go tajemnica psychiatryczna, zatem nie może podzielić się niewygodnymi faktami z innymi, a co za tym idzie - nie trzeba obawiać się tej wizyty.

 • Psycholog

  Psychologiczna

  Psycholog to osoba, która może zdiagnozować problemy natury psychologicznej, wydać opinię oraz udzielić pomocy w tej dziedzinie osobie tego potrzebującej. Podstawą jest współpraca między obiema stronami i chęć rozmowy.

  Wiele osób decyduje się na wizytę u psychologa, w razie trudności np. z wydarzeniami z życia i codziennym funkcjonowaniem. Zdarza się bowiem, że najbliżsi nie są wystarczającym wsparciem, a dotychczasowe próby poradzenia sobie samemu nie przyniosły efektów. Warto zatem rozpocząć współpracę z psychologiem, który postara się, by zwiększył się komfort życia pacjenta.

  Szeroką grupą, która korzysta z konsultacji z psychologami, są osoby przechodzące depresję, lub mające kłopoty w związkach, czy też komunikacji z dziećmi i innymi członkami rodziny - np. rodzicami, teściami.

  Każda rozmowa ukierunkowana jest na cel pomocy i uporządkowania różnych sfer życia i dotyczy to każdej grupy wiekowej.

 • Pulmonolog

  Pulmonologiczna

  Pulmonolog jest lekarzem, który diagnozuje i leczy choroby związane z układem oddechowym. Specjalista ten zajmuje się schorzeniami oraz wadami wrodzonymi, zalecając leczenie, czy też wskazując na działania profilaktyczne.

  Jakie choroby leczy pulmonolog?

  • astma oskrzelowa,
  • zapalenie oskrzeli,
  • zapalenie płuc,
  • rak płuc,
  • odma opłucnowa,
  • gruźlica,   
  • rozstrzenie oskrzeli,
  • mukowiscydoza,
  • pylica płuc,
  • sarkoidoza.
 • Rehabilitacja

  Rehabilitacyjna

  Rehabilitacja jest zabiegiem lub zabiegami mającymi na celu ułatwienie procesu powrotu do zdrowia po urazielub chorobie do jak najbardziej normalnego stanu.

 • Reumatolog

  Reumatologiczna

  Reumatolodzy to interniści, którzy diagnozują i leczą zapalenia stawów i innych chorób stawów, mięśni i kości.

 • Seksuolog

  Seksuologiczna

  Seksuolog to lekarz, który bada relacje seksualne i udziela porad.

 • Urolog

  Urologiczna

  Urolog jest lekarzem, który specjalizuje się w chorobach dróg moczowych i męskiego układu rozrodczego.

Usługi

Usługi dostępne w Euromedice
 • EKG

  EKG

  EKG to nieinwazyjne i bezbolesne badanie, określające ocenę pracy serca, a przede wszystkim wykrywające jego ewentualne zaburzenia.
   
  Podczas badania EKG umieszczane są elektrody na rękach, nogach oraz klatce piersiowej pacjenta. W ten sposób mogą one z powierzchni ciała zbierać informacje o elektrycznej pracy serca.
 • Echo serca

  Echo serca

 • Holter ciśnieniowy

  Holter ciśnieniowy

  Holter monitoruje ciśnienia krwi. Pacjent nosi urządzenie Holter do pomiaru ciśnienia krwi przez dwadzieścia cztery godziny.

 • Holter EKG

  Holter EKG

  Badanie EKG Holter jest urządzeniem, które dzięki elektrodom przyczepionym do klatki piersiowej pacjenta monitoruje jego pracę serca. Holter nosi się przez co najmniej 24 godziny.

 • Laboratoria

  Laboratoria

 • Próba wysiłkowa

  Próba wysiłkowa

  Test wysiłkowy pokazuje, jak działa serce podczas aktywności fizycznej. Test zazwyczaj polega na chodzeniu na bieżni lub jeździe na rowerze stacjonarnym podczas monitorowania oddechu pacjenta, ciśnienia krwi i rytmu serca.

 • RTG

  RTG

  Promieniowanie rentgenowskie jest rodzajem promieniowania elektromagnetycznego najbardziej znanym ze swojej zdolności do widzenia przez skórę osoby i odsłaniania znajdujących się pod nią kości.

 • Spirometria

  Spirometria

  Spirometria jest prostym testem służącym do diagnozowania i monitorowania określonych warunków w płucach poprzez pomiar ilości powietrza, które można wydychać jednym wymuszonym oddechem

 • Testy oddechowe

  Testy oddechowe

  Test oddechowy mierzy ilość niektórych gazów wytwarzanych w układzie pokarmowym. Wykonuje się go w celu zdiagnozowania stanów takich jak nietolerancja węglowodanów (laktozy lub fruktozy), zespół przerostu bakterii i zakażenie H. pylori.

 • USG

  USG

  USG to badanie medyczne, które wykorzystuje fale dźwiękowe o wysokiej częstotliwości do przechwytywania obrazów na żywo z wnętrza ciała

Dlaczego Euromedica?

120
Specjalistów
35
Poradni
20
Lat w branży
4
Placówki

Partnerzy

Osoz
NFZ
Vitalabo
Mediporta
Grudziądz
Grudziądzka Karta Seniora
Newsletter
Otrzymuj garść zdrowych informacji!
Nieprawidłowe dane
Nieprawidłowe dane