Ułatwienia dostępu

Skip to main content
Unia Europejska

Onkolog Grudziądz Prywatnie

Nasz zespół

Onkolog

Poradnia Onkologiczna 

Prywatnie: 
Przychodnia Euromedica SPEC, ul. Roty Grudziądzkiej 6,
Infolinia: 56 46 50 600
 

Chirurg onkolog to specjalista, opiekujący się pacjentem w kluczowych momentach, zarówno w zakresie chirurgicznym, jak i też sporej wiedzy o leczeniu, w tym diagnostyki, profilaktyki i rehabilitacji.

Chirurgia onkologiczna w samej dziedzinie chirurgii jest techniczną specjalizacją, jak i odpowiednimi kwalifikacjami w zakresie informacji o chorobie onkologicznej, obejmującej wiele narządów.

Chirurg to skarbnica wiedzy, jeśli chodzi o cały przebieg choroby, dlatego cały czas może poświęcać swoją uwagę pomocy pacjentom w walce z nowotworem. Dzięki temu jest w stanie rozplanować przebieg możliwych procesów, od diagnostyki, poprzez terapie, leczenia i późniejszą fazę rehabilitacji.

Leczenie onkologiczne rozpoczyna się od pobrania tkanki nowotworowej, a więc interwencji chirurgicznej. Pozwala to prawidłowo zdiagnozować problem i przeanalizować stopień choroby.

Większość operacji onkologicznych na oddziałach chirurgii, wymaga znieczulenia ogólnego (około 60%). Samo leczenie chirurgicznie wykonywane jest na 80% przypadkach, w których zdiagnozowano chorobę. Mimo wielu sposobów (w tym radioterapii i chemioterapii), operacje wykonywane przez chirurga onkologa są najskuteczniejsze.

Powodzenie w leczeniu oraz samo bezpieczeństwo pacjenta, w dużej mierze zależy od wielowątkowej wiedzy i umiejętności chirurga. Im to doświadczenie jest większe, tym mniejsze prawdopodobieństwo przedłużającego się leczenia. Według Ministerstwa Zdrowia, chirurgia onkologiczna zajmuje się leczeniem, które wymaga dużych kwalifikacji oraz umiejętności. Szeroka wiedza na temat nowotworów zdecydowanie pomaga w tworzeniu strategii działania dla poszczególnych pacjentów.

W Polsce w zakresie onkologii działa obecnie blisko tysiąc chirurgów, którzy zdobywają swoją wiedzę w sześcioletniej specjalizacji chirurgii ogólnej, a później dwuletniej specjalizacji z chirurgii onkologicznej. Zwykle odbywa się to w centrach onkologicznych, instytutach oraz w szpitalach uniwersyteckich. W tych miejscach nabywa się wiedzę nie tylko z samej chirurgii, ale i leczenia klinicznego, radioterapii, czy chemioterapii. Ponadto chirurdzy przechodzą szereg przydatnych szkoleń.