Ułatwienia dostępu

Skip to main content
Unia Europejska

Psycholog Grudziądz

Nasz zespół

Psycholog

Poradnia Psychologiczna dla dzieci i dorosłych

W ramach NFZ:
Dla pacjentów kolejno razowych:
Przychodnia Euromedica SPEC, ul. Roty Grudziądzkiej 6,
Infolinia: 56 46 50 600
 
Dla pacjentów pierwszo razowych:
PZK Punkt Zgłoszeniowo Koordynacyjny
Regionalny Szpital Specjalistyczny
im. dr. Wł. Biegańskiego

ul. Rydygiera 15/17
 
Prywatnie: 
Przychodnia Euromedica SPEC, ul. Roty Grudziądzkiej 6,
Infolinia: 56 46 50 600
ul. Mieszka I 7F/2A,
Rejestracja:  667 137 111
  

Psycholog to osoba, która może zdiagnozować problemy natury psychologicznej, wydać opinię oraz udzielić pomocy w tej dziedzinie osobie tego potrzebującej. Podstawą jest współpraca między obiema stronami i chęć rozmowy.

Wiele osób decyduje się na wizytę u psychologa, w razie trudności np. z wydarzeniami z życia i codziennym funkcjonowaniem. Zdarza się bowiem, że najbliżsi nie są wystarczającym wsparciem, a dotychczasowe próby poradzenia sobie samemu nie przyniosły efektów. Warto zatem rozpocząć współpracę z psychologiem, który postara się, by zwiększył się komfort życia pacjenta.

Szeroką grupą, która korzysta z konsultacji z psychologami, są osoby przechodzące depresję, lub mające kłopoty w związkach, czy też komunikacji z dziećmi i innymi członkami rodziny - np. rodzicami, teściami.

Każda rozmowa ukierunkowana jest na cel pomocy i uporządkowania różnych sfer życia i dotyczy to każdej grupy wiekowej.

We wcześniej wspomnianych związkach, pary mogą poprawić relacje między sobą, zacząć dostrzegać potrzeby drugiej osoby, czy nauczyć się rozwiązywać nieporozumienia. Dzieci także często mogą potrzebować rozmowy, chociażby po takim wydarzeniu jak zmiana szkoły, rozwód rodziców, czy też konflikty z rówieśnikami. W sporcie kładzie się nierzadko zbyt duży nacisk oraz presję na osiągnięcie sukcesu, dlatego też pomoc psychologa może zminimalizować skutki ewentualnych porażek i szybsze podnoszenie się po nich.

Żadnego z problematycznych zachowań nie wolno bagatelizować, ponieważ w niektórych przypadkach okazuje się, że mają również głębsze, chorobowe podłoże, gdzie prócz psychologa potrzebny będzie też psychiatra, który może wyznaczyć odpowiedni tok leczenia, przy użyciu leków.

Pierwsze spotkanie z psychologiem to zazwyczaj wstęp do kolejnych konsultacji. Po pierwszej wizycie nie należy oczekiwać wyraźnych efektów. Specjalista najpierw musi poznać swojego pacjenta, zebrać szereg wiadomości, przeanalizować zachowania, wyznaczyć tok współpracy i zaproponować częstotliwość spotkań. Zależne jest oczywiście też to, jakiego rodzaju jest problem i jego skala.