Poradnia Seksuologiczna
Prywatnie:
ul. Mieszka I 7F/2A,
poradnia jest czynna od poniedziałku do czwartku
po uprzedniej rejestracji pod w/w numerem
Seksuolog to lekarz zajmujący się seksualną strefą życia ludzi. Do niego warto udać się na konsultacje, w przypadku problemów z erekcją, brakiem orgazmu, czy pochwicą.
Lekarz ten jest specjalistą z seksuologii - dziedzinie związanej z płciowym funkcjonowaniem człowieka, zarówno pod kątem fizycznym, jak i psychicznym. Ma wiedzę z kilku specjalizacji medycznych - ginekologii, urologii, czy psychiatrii, dlatego jego wskazówki mogą być cenne, np. przy rozpoczynaniu współżycia.
Seksuolog pomoże także w przypadku kłopotów z osiąganiem orgazmu, czy wzwodu, a także określi najlepsze postępowanie w zakresie zapobiegania ciąży i higieny intymnej. Problem z akceptowaniem swojej orientacji seksualnej, czy też określeniem tożsamości płciowej, również można rozwiązać u seksuologa.
Jakie problemy mogą sugerować wizytę u seksuologa?
- zaburzenia erekcji - niepełna, zanikająca, brak,
- problemy z wytryskiem - przedwczesny, opóźniony, brak,
- problemy z popędem seksualnym - wzmożony, obniżony,
- bolesne stosunki płciowe,
- pochwica - niemożność odbywania stosunków płciowych,
- brak orgazmu - anorgazmia, albo problemy w jego osiągnięciu,
- seksoholizm - uzależnienie od seksu,
- kłopoty z orientacją seksualną - trudność lub brak akceptacji,
- kłopoty z tożsamością płciową.
Do specjalisty powinny udać się osoby, które oceniają, że ich funkcjonowanie seksualne może być dalekie od ideału. Wiąże się to z przełamaniem stresu i wstydu, jednak konsultacje mogą zlikwidować negatywne skutki oraz przeżycia, polepszając funkcjonowanie całego organizmu, również w sferze mentalnej i psychicznej.
Podczas pierwszej wizyty seksuolog musi zebrać wszelkie potrzebne informacje na temat stanu życia erotycznego, stanu zdrowia, przebytych chorób, czy ogólnego funkcjonowania na co dzień. Niektóre schorzenia typu nadciśnienie i cukrzyca mogą mieć bowiem znaczny wpływ na jakość życia seksualnego. W przypadku wad, lekarz może zaproponować również badania narządów płciowych i ustalić dalszy tok działania.
Może się to wiązać z zaleceniem psychoterapii, przypisaniu leków (np. kuracji hormonalnej), czy też praktycznych zaleceń do życia codziennego.